Agresywny marketing

Kostki reklamowe – nie brzmi to ani agresywnie, ani marketingowo?

Nic bardziej mylnego. Są one przełomem w nowoczesnym reklamowaniu swojej marki. Zacznijmy od tego, czym są owe kostki.
Kostki reklamowe są to notesy, w formie kostki, które pozwalają na umieszczenie na każdej z czterech ścian nazwy firmy lub jej loga, dzięki czemu reklama ta staje się bardzo widoczna w dowolnym

momencie jej używania. Tych z kolei jest całe mnóstwo. Taką kostkę możemy postawić w recepcji naszej firmy lub przy kasie i wtedy możemy zapisywać na niej konkretne dane i je wręczać klientowi. Co więcej, ten nośnik reklamy idealnie się sprawdzi w biznesowych salach, restauracjach lub rozmaitych eventach. Mając go pod ręką, będziemy pewni, że nasz marketing działa na najwyższych obrotach.

Podstawą marketingu jest trafienie do klienta i zaprezentowanie mu swojej oferty, bez tego nie będzie w stanie stworzyć bazy klientów, która podejmie się korzystania z naszych usług. Pomocnymi elementami marketingu są również klasyczne wizytówki wręczane klientom lub po prostu znajomym, które podadzą je dalej.

Ulotki rozdawane na ulicy lub plakaty informujące o prowadzeniu danych usług przez nas. W nowoczesnym świecie, kiedy chcemy trafić do młodych osób i coraz częściej do osób starszych jest internet. Odpowiedzią na taką potrzebę może być założenie strony WWW, na której będzie nasz kontakt i oferta. W ten sposób ludziom będzie łatwiej zapoznać się z naszymi usługami, przez co chętniej będą korzystali z nich. Ciekawym zabiegiem marketingowym jest również założenie fan page na Facebooku, ponieważ daje on nam możliwość czytania opinii na naszych temat i reagowania na nie, więc kiedy ktoś nas krytykuje, jesteśmy w stanie odpowiedzieć i zauważyć co zostało wykonane źle, lub jeśli oskarżenia są bezpodstawne, to możemy je zgasić w zarodku.

Pomocnym może okazać się bycia sponsorem okolicznego klubu sportowego, ponieważ mogą dani sportowcy biegać z naszym logiem na swoich koszulkach, ale jest to opłacalne, wtedy gdy jest spore zainteresowanie sportem w naszym rejonie.