Bytowanie za siatką

Trzymając kociaka oraz żyjąc na wysokich piętrach jesteśmy przymuszeni do zamieszkiwania za siecią.
W razie gdy mamy taras czy też własne okna są ciągle otwarte, w szczególności w okresie wakacyjnym, zmuszeni jesteśmy do założenia siatki.

siatka dla kota

Siatka ochronna

Siatka dla kota na okno, jest stworzona ze sznurka lub druta, jest bezproblemowa w instalacji, jeśli jednakowoż martwimy się, że nasz kociak może ją pogryźć albo nie ubezpieczy ona w ogólności naszego tarasu skorzystajmy z sieci wzmocnionej. Siatka dla kota sprzedaje się w hipermarketach remontowo-budowlanych. Siatka bywa materiałem wytrzymałym na promieniowanie UV i okoliczności atmosferyczne.
Najkorzystniej jeśli własny taras posiada sufit, wówczas nie trzeba przetwarzać jakichś ponadplanowych i wymyślnych konstrukcji osłonowych.
Do założenia zabezpieczenia na balkonie konieczna jest nam rzecz jasna napomknięta sieć, śruby rozporowe o jak w najwyższym stopniu hermetycznej główce i drągi lub porządny drut, z którego zbudujemy oparcie dla przyczepienia zabezpieczenia.

siatka dla kota

Dobre zabezpieczenie

Kiedy zbudujemy już i założymy rzeczony stelaż, pomnijmy, aby naciągając sieć, była ona rozłożona miarowo i ściśle, możemy ubezpieczyć miejsca z jakiejkolwiek krawędzi, by nasz kociak nie miał możności ucieczki na drugą stronę. Oczka siatki powinny wyznaczać romby o małej wielkości. Jeżeli okaże się, iż siatki jest za luźno rozciągnięte, zacznijmy kolejny raz aż do właściwego rezultatu, chyba iż istotnie niepoprawnie pomierzyliśmy zasięg siatki.
Upadki z dużej wielkości, na nieszczęście także dla kotków kończą się tragicznie. Stale o tym pamiętajmy i ubezpieczmy wszelkie przestrzenie decydujące.
Istnieją nawet specjalistyczne spółki, które doskonalą się w zabezpieczaniu balkonów i okiennic. Będzie to jakkolwiek usługa bardzo droga, przy szczypcie staranności a także zadedykowania własnego czasu siatkę tego typu powinniśmy zainstalować wszak sami, tak jak już wyżej zostało to napisane.
Dla bezpieczeństwa naszego kotka, mieszkajmy toteż za siatką.