Czas ruszyć się z domu!

street-238458_640Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, a dni stają się coraz dłuższe, szkoda czasu na bezproduktywne siedzenie w domu. Świat wokół nas jest naprawdę piękny i tylko czeka na to, aż ruszymy się z domu i zaczniemy go odkrywać – kawałek po kawałku.
Żyjemy w kraju, który tak przesiąknięty jest dawną kulturą, historią i sztuką, ponadto w kraju tak pięknym pod względem środowiska naturalnego, że wręcz niewybaczalną zbrodnią jest siedzenie w domu, gdy wokół nas jest tyle piękna.
Ciekawe miejsca można znaleźć w dosłownie każdym zakątku naszego kraju.
Oczywiście, dla każdego z nas ciekawe jest coś innego. Miłośnicy historii spełniać się będą w muzeach, miłośnicy sztuki w galeriach i na wernisażach, a miłośnicy natury – w lasach i wśród drzew.
W wielu z nas istnieje przekonanie, że na jakiekolwiek wyprawy potrzeba dużo pieniędzy. Nieprawda. Wypady z domu wcale nie muszą i nie są drogie. Nie trzeba przecież od razu wyprawiać się na drugi koniec świata – w naszym najbliższym otoczeniu z całą pewnością znajdą się miejsca, które zwiedzić i zobaczyć po prostu warto.
Zwiedzanie naszego pięknego kraju, a nawet naszej najbliższej okolicy może korzystnie na nas wpłynąć. Poprawi się nasza kondycja, więcej czasu będziemy spędzać w ruchu i na świeżym powietrzu. Poza tym, takie wypady mogą bardzo korzystnie wpłynąć na nasze więzi rodzinne – dzieci będą zachwycone wyprawami z rodzicami w celu poszukiwania ciekawych miejsc. Ładne widoki nastrajają pozytywnie do życia – to rzecz wszystkim wiadoma, której udowadniać wcale nie trzeba. Takie widoki dobrze wpływają na nasz umysł, pomagają wypocząć i się zrelaksować. Mogą pomóc też odbudować więź z przyjaciółmi bądź z partnerem. W pięknych okolicznościach przygody zawsze lepiej się rozmawia – tak, jakby piękno, które nas otacza, odblokowywało w nas pokłady energii i optymizmu, którym zarażamy drugą osobę.
Osoby aktywne, osoby, które spędzają wolny czas na kolejnych eskapadach i odkrywaniu pięknych i ciekawych miejsc cechują się większą energią, niż te osoby, które spędzają wolny czas przed ekranem telewizora lub komputera. Są też bardziej otwarte na świat, pomysłowe i kreatywne. A także, co bardzo ważne – bardziej zdrowe. Wszystko jest zdrowsze niż siedzenie przed telewizorem lub ekranem komputera i jedzenie niezdrowych przekąsek.
Ruch to zdrowie, a ruch połączony z poszerzaniem horyzontów i odkrywaniem kolejnych miejsc, o których istnieniu nie mieliśmy dotąd żadnego pojęcia to też czysta przyjemność, w której można się zatracić na całe lata.