Etykiety

Etykiety służą do identyfikacji zawartości pojemnika. Służą również do celów identyfikacyjnych i ułatwiających organizację. Etykiety mogą również zawierać informacje o zawartości pojemnika, takie jak jego skład, waga, producent czy data ważności. 

Naklejanie etykiet

Naklejanie etykiet jest jedną z form oznakowania produktu. Przyjmują formę papierową i obecnie etykiety znajdują zastosowanie w każdej branży. Etykiety można przyczepiać do niemal każdej płaskiej powierzchni, w tym do butelek i puszek. Maszyny do etykietowania mogą być wykorzystywane do szybkiego tworzenia emblematów przyjmujących formę naklejanie etykiet. Profesjonalne drukarki i maszyny umożliwiają nie tylko nadrukowanie niezbędnego tekstu, ale również od razu naklejenie etykiet.

naklejanie etykiet

Naklejanie etykiet jako przymus

Należy wiedzieć, że istnieje wiele branż i firm, w których naklejanie etykiet jest niezbędnym procesem podczas produkcji. Jedną z branż jest farmaceutyka. Jej zadaniem jest umieszczenie ważnych, niezbędnych dla pacjenta informacji na lekach. Jedną z niezbędnie naniesionych informacji jest numer seryjny oraz data przydatności produktu do użycia. Naklejanie etykiet z wykorzystaniem odpowiednio przystosowanych do tego drukarek jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Wyspecjalizowane do tego drukarki nie tylko zrobią to bardzo dokładnie, ale ich zastosowanie zmniejsza ilość pomyłek. Naklejanie etykiet przydaje się także w przypadku szczelnie zamkniętych puszek, czy produktów w opakowaniach kartonowych. 

Po więcej zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową https://coding.koenig-bauer.com/pl/