Jakie składniki ma beton?

Beton jest bez wątpienia pierwszym z najbardziej popularnych tworzyw wykorzystywanych na budowie. Nie wyobrażamy sobie bez niego budowy – poważnie powiększa on trwałość ramy, dzięki czemu mało w dzisiejszych czasach mówi się o zasypanych domach albo budynkach.

cięcie i wiercenie w betonie

Co zawiera beton? Jest ten mieszanką cementu, tłucznia a także H2O. Funkcje kruszywa będzie mógł pełnić żwir, piach bądź kamienie. Jak widać skład będzie niezwykle nieskomplikowany, dzięki temu koszty zrobienia betonu będą nadzwyczaj malutkie.
Pomimo własnego banalnego składu, beton posiada parę drogocennych cech, jakie przeważyły o jego dużej renomie. Zanim zastygnie bywa on bardzo łatwy w obrabianiu, a po odparowaniu tworzy nieprzemakalną, twardą skorupę. Łatwość w obrabianiu jest często wykorzystywana w trakcie prac na budowie. Na czym więc bazuje się procedura obrabiania betonu ?

Istnieje kilka możliwości, dzięki którym beton może być wykorzystywany przez nas w rozmaity sposób.
1. Przecinanie

Wycinanie betonu polega na zdobywaniu jego odpowiednich form. Za każdym razem powinno się odbywać przy pomocy dobranych do tego akcesorii. Zastygnięty beton staje się bardzo twardy, przez co do jego wycięcia powinno użyć się najbardziej odpornych substancji.
Najlepszym wyjściem staje się linia diamentowa. Cięcie z jej pomocą stanie się łatwe jak i szybkie, nie wymaga od nas bardzo dużego wysiłku. Na pewno są też różne sprzęty, natomiast z uwagi na oporność betonu , szybko by się zużyły.

2. Wiercenie otworów

Odwierty w betonie można wykonać tylko i wyłącznie przy pomocy specjalistycznego akcesorium. Ich celem będzie przede wszystkim wycinanie otworów w betonie. Do takiego zamysłu posługuje się z reguły urządzeniami z ostrzem diamentowym, tzw. metoda diamentowa. Będzie ta zastosowana do wiercenia w trakcie budowania domów, wiaduktów, mostów, jak i do instalacji wodnych, grzewczych i wentylacyjnych.

zobacz cięcie w betonie