Jakiego typu reklamy mijamy na trasach?

Na trasach nader często zauważamy szyldy z reklamą i wyrazy, wszystko to jest podświetlone oraz bardzo dobrze dostrzegalne z jak najdłuższej odległości. Popularne kasetony świetlne, dwustronne bądź jednostronne, wyprofilowane z profili z aluminium podają wiadomości reklamowe jasno oraz dobitnie. Dosłownie rzeczowo ponieważ zainstalowane w tego rodzaju kasetonach elementy elektroniczne dają światło wyraziste i niesłychanie długookresowe.

Przód tych kasetonów to przeważnie płyta z poliwęglanu mleczna bądź transparentna, na jaką naklejona jest samolepiąca folijka z naniesioną nań informacją o charakterze reklamowym. Jadąc wozem drogami niejednej miejscowości spostrzegamy, szczególnie wieczorem rozjaśnione drogi pełne kasetonów świetlnych, świecących w rozmaitych barwach i serwujące wskazane informacje oraz wiadomości reklamowe.

Pylony cenowe

Przy różnego rodzaju trasach prowadzących do miejscowości a zwłaszcza na stacje benzynowe, widzimy stojące, dużej wysokości pylony cenowe. Są to całe kolumny świetlne z danymi, na przykład z ceną paliw. Takie pylony są wytwarzane w taki sam sposób jak kasetony świetlne, jednak są to niesłychanie duże konstrukcje. Gigantyczne ramy aluminiowe, z dodanymi płytami oklejonymi folią, a w środku zainstalowane są kolorowe albo bielutkie diody led. Zarówno pylony oraz kasetony świetlne są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne a także na wszelkiego wariantu temperatury, spełniają swoją rolę bardzo długo a także bezusterkowo. Bardzo atrakcyjną odmianą reklamy są litery przestrzenne, takie litery wytwarzane ze polistyrenu ekstrudowanego, metapleksu, polichlorku winylu, chromium czy miedzi, dostępne są dodatkowo podświetlane litery, instaluje się je od zewnątrz i od wewnątrz lokali. Wszystkie rozświetlone reklamy prezentują się bardzo pięknie, jednak lokowane bez przemyślenia na budynkach powodują, że niejednokrotnie sztandarowe partie miast wyglądają jak filary ogłoszeniowe. Wszelkiego typu regulaminy rozmieszczania reklam na budynkach istnieją, ale są niezmiernie często pomijane przez reklamodawców. Szyldy, kasetony świetlne lub litery przestrzenne winny być sytuowane w przestrzeni publicznej tak, by nikomu nie wadziły, bywa że zamiar umieszczenia reklamy musi się zgłosić do starostwa.