Które krzaki obsiać we własnym ogródku?

Sadzonki borowki amerykanskiej – pysznie!

Jesienią zdołamy zasadzać nowiutkie krzewy dodatkowo krzaczki do własnego skweru.
O ile obsiejemy tylko opcje dekoracyjne to istotnie nie zaobserwujemy żadnych produktów, jeśli zaś zdecydujemy się na krzaczki owocowe to w nadchodzącym zbierzemy dla siebie rozlicznego wariantu owoce.

”sadzonki

Niesłychanie atrakcyjne są malinki, których warianty dziś są takie, że maliny rosną na krzakach aż do pierwotnych zimnych dni. Owocowe krzaki to borówka amerykańska sadzonki jej są wyborne dla zaczynających ogrodników, jest nieugięta na zimnica, troszkę trudna również niesłychanie bez trudu gości się do gleby. Wszelkiego wariantu sadzonki borowki amerykanskiej dają nam owoce przypominające własnym wyglądem polskie jagody, są one właśnie niewiele większe.

Sadzonki jagody kamczackiej – fakty

Borówka amerykańska gałązkami dojrzewa do 2,5 m, po zasadzeniu jesienią, trzeba nieco ochronić ją przed pierwszymi ziąbami, darować jej standardowo okres na poprawne ukorzenienie się. Odpowiednio jest posadzić ją na stanowisku słonecznym, uchronionym przed wiatrem, nie istnieje łapczywym kawałkiem dla psujów, toteż nie wypada ją wyjątkowo spryskiwać. Powinno się jedynie dwa razy do roku nawozić ją, nawozem celowo dawanym dla borówki amerykańskiej.

Innym przykładem, roślinki cokolwiek opornej są sadzonki jagody kamczackiej, hodowane z powodzeniem w Rzeczypospolitej, stworzono niemało jej odmian, a słodka z nich ma nazwę „Wojtek”.

”sadzonki

Krzaczki tej sadzonki są mrozoodporne, tolerują wielce spory ziąb, posiadają małe potrzebowania glebowe, a rodzą w okresie przedwczesnej wiosny, bo owoce jagody kamczackiej jesteśmy w stanie jednoczyć wciąż przed truskawkami.
Jagody są dobre do zjedzenia natychmiast albo do różnych przetworów lub wypieków.

Jeśli na jesień obsiejemy wyśmienite krzaki to wiosną będziemy mogli mieć przepyszne produkty, które uradują nas plus wprawią w zadowolenie wskutek polskich ogrodniczych zręczności. W naszych przesłankach klimatycznych najlepiej jest obsiać sadzonki mrozoodporne.