Newsletter sms – nowoczesny marketing

Skuteczny i nowoczesny marketing skupia się na wykorzystaniu wielu kanałów kontaktu z klientami. Istnieje możliwość pozyskiwania kupujących za pomocą kilkunastu różnych narzędzi. Jeszcze kilka lat wstecz dominował przede wszystkim kontakt mailowy. Miał on jednak swoje wady. Nie wszystkie wiadomości trafiały do odbiorcy. Nie każdy człowiek regularnie korzysta z maila, niektórzy nie używają go w ogóle. Obecnie kontakt za pomocą listu elektronicznego jest jeszcze trudniejszy, dzięki coraz skuteczniejszym filtrom antyspamowym, które sprawiają, że większość maili nie trafia nawet do skrzynki odbiorczej klienta. Jak więc skontaktować się z potencjalnym kupcem? Można to zrobić za pomocą wiadomości sms. Każdy człowiek korzysta z telefonu komórkowego. W dzisiejszych czasach życie bez komórek jest niemożliwe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tej drogi kontaktu do przekazywania informacji handlowych. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na kwestie prawne, związane z przetwarzaniem danych osobowych (w tej chwili numer telefonu komórkowego jest zaliczany do tych danych), ale jest to całkowicie wykonalne.
Newsletter sms staje się coraz bardziej popularną i skuteczną formą marketingu. Dotarcie do kupującego z najbardziej aktualnymi informacjami handlowymi jeszcze nigdy nie było tak proste. Co więcej, dzięki tej formie kontaktu, możemy dotrzeć do osób, które nie korzystają ze skrzynki mailowej, lub sprawdzają ją raz na jakiś czas. Newsletter wysyłany za pośrednictwem sieci komórkowej daje nam możliwość poinformowania potencjalnego klienta o bieżących, krótkoterminowych promocjach, czy wyprzedażach. Możemy też dostosować swoją ofertę do wymagań konkretnej grupy odbiorców. Ważne, aby nie przesadzać z częstotliwością wysyłanych informacji, oraz nie naruszać kwestii prawnych.
Jeśli zdecydujemy się na wysyłanie informacji za pomocą wiadomości tekstowych, nie rezygnujmy z maili. Te dwie formy kontaktu, wykorzystywane jednocześnie, pozwolą poszerzyć grono odbiorców i sprawią, że twoje działania marketingowe będą jeszcze skuteczniejsze.

https://playsms.pl/narzedzia/