Pomysł na weekend

Beskid Śląski jako niezwykle popularne pasmo górskie leżące w zachodniej części polskich Beskidów tuż przy granicy z Czechami i Słowacją będzie idealnym wyborem na weekend. Dzięki tak dogodnej lokalizacji będzie wymarzonym miejscem na weekend ale też idealną bazą na dłuższe wędrówki czy wycieczki do naszych południowych sąsiadów.
Teren ten jest świetnie przygotowany i atrakcyjny dla turystów pod każdym względem. Zarówno latem, jak i zimą nie ma szans na nudę. Świetnie oznakowane i malowniczo poprowadzone szlaki turystyczne, wyznaczone punkty widokowe, zróżnicowane pod względem trudności trasy rowerowe, parki linowe czy kąpiele w górskich rzekach i strumykach to główne letnie atrakcje.
Wybierając którykolwiek szlak na pewno spotkamy wiele ciekawych zabytków architektury, nie tylko murowane świątynie i drewniane kościółki, ale również tradycyjne chaty góralskie, dwory czy pałace urozmaica nasz wędrówki.
W sezonie zimowym czekają tu liczne wyciągi krzesełkowe, orczykowe i talerzykowe oraz fantastyczne trasy zjazdowe, a nawet biegowe, również dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji takich jak: ogródki narciarskie z taśmociągami i karuzelami narciarskimi.
Decydując się na nocleg w beskidzie śląskim mamy do wyboru: popularna Wisłę, narciarski Szczyrk lub jedną z malowniczych wiosek : Istebna, Jaworzynka z Trójstykiem i Koniaków czyli Beskidzka Trójwieś.
Można w nich odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się przyrodą.
Te rejony zdecydowanie mniej oblegane przez turystów, pozwalają poczuć że życie toczy się wolniejszym rytmem. To tutaj można obserwować jak owce wypasają się na łąkach, babulinki heklują koronkowe arcydzieła, a liczne galerie lokalnych artystów pozwalają zatrzymać się na chwilę i podziwiać wszechobecną tu sztukę i folklor.
Zamiana miejskiego zgiełku, hałasu i smogu na wędrówki po beskidzkich szlakach pozwalają poczuć nową energię i choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Piękne panoramy cieszące oczy będą najlepszą terapią dla skołatanych nerwów współczesnego człowieka.