Przedszkole dla psa?

Kupiłeś właśnie najśliczniejszego szczeniaczka na świecie albo wziąłeś tego słodkiego, nieporadnego młodego pieska ze schroniska, któremu oklapło uszko. Cud, miód, malina – dzieci rozpływają się w zachwycie, zauroczeni sąsiedzi zaczepiają na spacerach, a przyjaciele zaczęli wpadać z odwiedzinami, zupełnie jakby w domu pojawił się nowy bobas. Po paru dniach okazuje się jednak, że ta kudłata kulka – oprócz dostarczania wszystkim wielu chwil radości – czyni w domu niemałe spustoszenie. Tak, tak, pies to nie tylko przyjemności. To przede wszystkim wiele obowiązków. A jednym z nich jest wychowanie szczenięcia. W tym trudnym zadaniu pomóc może psie przedszkole Warszawa.

Naucz psa dobrych nawyków w przedszkolu dla psów

Jeśli wcześniej nie słyszeliście o czymś takim, śpieszę z tłumaczeniem. Przedszkole psów Warszawa to zajęcia dla czworonogów i ich właścicieli, na których pupile uczą się dobrego zachowania, a ludzie – umiejętności porozumiewania się ze zwierzęciem. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele od nas zależy. Jak nasze zachowanie wpływa na to, jak zachowuje się pies. Jak ważny jest kontakt wzrokowy i że nie każda komenda musi być wypowiedziana słownie. To dlatego mówi się, że człowieka i psa łączy niewidzialna więź, dzięki której rozumieją się bez słów – zwierzę jest po prostu doskonałym obserwatorem, rozpoznającym mowę ciała.

psie przedszkole Warszawa
Oczywiście, wiele zależy też od samego pupila – jego intelektu, temperamentu, jego reakcji na innych uczniów. Przedszkole dla psów Warszawa to dobre miejsce, żeby socjalizować czworonoga z innymi ludźmi i zwierzętami. Do tego nauczy się podstawowych komend, a może nawet jakichś ciekawych sztuczek. Ważne, żeby nauka odbywała się poprzez zabawę, dlatego warto zaopatrzyć się w ulubioną zabawkę szczeniaka albo wziąć ze sobą zapas przysmaków. Zajęcia w takim przedszkolu na pewno zaowocują pięknymi, wspólnie spędzonymi latami przyjaźni.