Telewizor w salonie

Salon jest bardzo ważną częścią naszego domu. To w nim spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu przeznaczonego na relaks i odpoczynek. Bardzo często honorowym miejscem w salonie szczyci się telewizor – służy on jako centrum rozrywki do oglądania filmów i grania w gry. Umieszczenie telewizora w salonie przysparza nie lada problemów. Za blisko? Za daleko? Jaki duży? Szafka pod telewizor czy wieszak naścienny? Są to pytania z jakimi zmaga się wielu właścicieli odbiorników tv, zanim w spokoju przed nim zasiądą.

Przede wszystkim ważny jest rozmiar telewizora. Powinien on być dostosowany do rozmiaru salonu. W Internecie można znaleźć tabele, w których są rozpisane zależności wielkości przekątnej ekranu od metrażu pomieszczenia. Może okazać się, że wcale nie potrzebujemy największego telewizora w sklepie aby móc poczuć się jak na sali kinowej.

Szafka pod telewizor

Podobnie rzecz ma się z odległością od kanapy – takie rzeczy są unormowane i przebadane i już dawno określone zostały odpowiednie odległości. Oczywiście nie musi nam to odpowiadać, jeśli zdecydujemy że np. chcemy siedzieć bliżej telewizora niż pokazują normy, możemy to zrobić. Ważne, aby przed telewizorem znajdowało się trochę wolnego miejsca w razie większej liczby oglądającej lub dzieci w domu.

Jeśli chodzi o wybór: szafka czy powieszenie – to już zależy od naszych indywidualnych preferencji. Użycie wieszaka często wiąże się z tym, że telewizor może być powieszony za wysoko, co powoduje, że musimy unosić lekko głowę, gdy go oglądamy. Należy wypróbować różne wysokości ustawienia odbiornika zanim zamontujemy go na stałe.
szafka RTV pod telewizor
Szafki nadal wydają się najpopularniejszym rozwiązaniem. Nowoczesna szafka RTV doda uroku każdemu salonowi i łatwo ją dopasować do reszty mebli w salonie. W takim przypadku należy zastanowić się, czy jeśli wybierzemy model taki jak lakierowana szafka RTV połysk nie będzie nam przeszkadzał. Jeśli tak można zdecydować się na klasyczny wygląd i cieszyć się pięknym wystrojem wnętrza. Poza tym dzięki takiej szafce, często można zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, co niewątpliwie liczy się w przypadku małego mieszkania.

Po więcej informacji zapraszamy na https://furnilux.pl/salon/szafki-rtv