Znakowanie kartonów

Pudełka kartonowe są najczęściej wykorzystywane do przeprowadzania bezpiecznych transportów różnego rodzaju towarów. Specjalna etykieta zawiera wszystkie niezbędne informacje. Zdarza się, że znakowanie kartonów może odbyć się przy pomocy drukarki atramentowej zamiast specjalnie do tego przeznaczonych systemów etykietujących. 

Znakowanie kartonów – etykietowanie

Na większości otrzymywanych paczkach kurierskich można znaleźć białe etykiety z czarnym drukiem termotransferowym. Zapewniają one przede wszystkim uzyskanie doskonałej rozdzielczości nadruku. Znakowanie kartonów dzięki wykorzystaniu metody etykietowania, pomaga na pokrycie niektórych nierówności na powierzchni tektury, Jest to niezwykle ważne w przypadku, kiedy partnerzy zewnętrzni czy klienci mają odczytać oznaczenia typu kody kreskowe czy kody QR w sposób bezbłędny. 

Etykietowania jako jeden z możliwości na znakowanie kartonów daje zdecydowanie więcej możliwości w sposobie użytkowania niż standardowe drukarki atramentowe. Przykładowe towary można etykietować zarówno z boku, od góry, od dołu, jak i wokół krawędzi. 

Znakowanie kartonów

Bezpośredni druk na kartonach – kolejny sposób na znakowanie kartonów

Warto zaznaczyć, iż jakość nadruku atramentowego na kartonie jest dość często nieco niższa porównując do etykiet. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że karton jest materiałem bardzo chłonnym. Niemniej jednak drukarki atramentowe wykorzystywane do dużego pisma, również mogą osiągać wysoką rozdzielczość nadruku. Jest to dobry sposób na znakowanie kartonów w logistyce magazynowej, podczas kompletacji towarów. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na https://coding.koenig-bauer.com/