Adwokat Kraków

Jakie cechy powinien posiadać adwokat?

Osoba, która planuje zostać adwokatem powinna posiadać określone cechy, które z pewnością ułatwią dalszą pracę. Adwokat Kraków powinien odznaczać się dobrą pamięcią, która zdecydowanie umożliwi mu swobodne poruszanie się pomiędzy przepisami prawa. Dodatkowo istotną cechą jaką powinien posiadać adwokat Kraków jest umiejętność logicznego myślenia oraz zapamiętywania szczegółów. Dobry adwokat Kraków to osoba, która z łatwością się wypowiada i umie przekonywać słuchaczy do swoich racji.

Adwokat a radca prawny

Obydwa tytuły przyznawane są osobom, które ukończyły 5 letnie studia prawnicze i odbyły aplikację adwokacką, bądź radcowską. Oba zawody – zarówno radca prawny, jak i adwokat Kraków są to zawody znajdujące się pod ochroną prawną. Na sali sądowej możemy rozróżnić ich po kolorze żabotów przy todze. Adwokat Kraków ma zielone, a radca prawny niebieskie. Zarówno do adwokata jak i radcy prawnego zgłaszamy się sformułowaniem grzecznościowym, czyli “mecenasie”.

Adwokat Kraków

Kim jest zatem prawnik?

Mianem prawnika możemy określić każdą osobę, która ukończyła studia prawnicze. Zatem prawnikiem jest równorzędnie adwokat Kraków, radca prawny, sędzia, prokurator oraz notariusz. Prawnik może udzielać porad prawnych oraz sporządzać wszelkie umowy. Jednak warto wspomnieć, że nie posiada takich uprawnień jak radca prawny czy adwokat Kraków, dlatego nie może otworzyć własnej kancelarii, ani reprezentować klientów przed sądem. Adwokat i radca prawny mają zdecydowanie więcej praw niż prawnik.

Dowiedz się więcej na: https://adwokat-krakow.com.pl/kancelaria/