Atrakcyjne zabawy w Pieninach

Wybierając się na urlop w Polsce zwykle udajemy się na Mazury, w góry lub nad morze. Przede wszystkim jednakże ubogacone bywają naturalnie polskie góry. ktokolwiek, nie istotne czy od zawsze wędruje po górach, bądź jedzie chodzić po raz pierwszy, może odszukać miejsce do siebie. Słusznym kierunkiem będą na pewno Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Posiadają kilkadziesiąt traktów turystycznych, którymi powinny przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki posiadają różnorodny poziom trudności, tak żeby bardziej i mniej doświadczone osoby mogły wybrać ścieżki dopasowane do swoich umiejętności.
Prawie całe Pieniny bywają częścią Pienińskiego Parku Narodowego, i co za tym idzie znajdują się na obrębie otoczonym opieką.

atrakcje pieniny

Charakterystyczną atrakcją Pienin jest Dunajec. Staje się to rzeka, na której organizowane bywają spływy kajakowe tego rodzaju jak na przykład rafting dunajec. Na cząstkach o ogromnym szczeblu trudności powinny być one doznaniem niemalże ekstremalnym. ktokolwiek kto lubi adrenalinę nie powinien sobie odtrącać tego wariantu przyjemności.
Pozostałe sporty extremalne, które da się praktykować w Pieninach to choćby wspinaczka. Staje się to trudny sport pod kątem solidności oraz odwagi. Trzeba podobnie niejednokrotnie ujawnić się przytomnością umysłu w trakcie wspinaczki, jako że każde nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

sporty extremalne

Staje się to zwłaszcza istotne, jeżeli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to jednak przede wszystkim szczyty górskie. Najważniejszym wierzchołkiem są Trzy Korony, a najpiękniejszym bywa Sokolica. Warto jest odwiedzać też Wązóz Homole a także wodospad Zaskalnik. Jeżeli intryguje nas architektura powinniśmy udać się do Zamku w Niedzicy a także do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach bywa też co wykonywać w zimie. Jeżeli lubimy jazdę na nartach koniecznie musimy odwiedzić Szczawnicę. Młodzi narciarze a także małe pociechy będą mogli poszaleć w Kacwinie. Zimą również można udać się na włóczęgi górskie, a jeżeli preferujemy siedzieć w domku tuż przy kominku, to wskazane jest wyposażyć się w grzaniec a także oscypki.