Dewocjonalia dla Ciebie

Sklepy z dewocjonaliami są dzisiaj również sklepami internetowymi.

 

W internecie można spokojnie przejrzeć daną ofertę i zakupić to co w danym momencie w kościele lub jakimś innym przybytku kościelnym jest potrzebne. Największą popularnością zawsze cieszą się ikony sklep sprzedaje na ogół kopie lub ikony pisane przez nowoczesnych twórców.

 

figury świętych

Czy to kult?

Ikony i figury świętych są naprawdę przeróżne, niektóre od razu chwytają za serce inne są trochę dalekie od wizerunku oryginalnego świętego.
W kościołach, w naszym kraju jest wiele ikon i figur świętych. Kult niektórych świętych jest taki, że w niektórych miejscach kultu religijnego znajdują się nawet szczątki i relikwie świętych. Do przechowywania relikwii są piękne relikwiarze. Relikwiarz jest zawsze zdobiony drogimi kamieniami, jest wykonany ze szlachetnych metali. Jest to religijne naczynie, przedstawiające na ogół krzyż albo monstrancję, w którym w środku jest miejsce na doczesne szczątki świętego.
Taki wypełniony relikwiarz jest przedmiotem wymagającym niezwykłego szacunku i jest przedmiotem wielkiego kultu religijnego. Monstrancje, krzyże, relikwiarze, ikony, święte obrazy to przedmioty bardzo czczone w naszym kraju.

figury świętych

Po co je chronić?

Kościoły w naszym kraju bardzo eksponują swoje chrześcijańskie bogactwo, w wielu z nich stare obrazy czy figury są restaurowane. W miejscach kultu religijnego zakłada się alarmy i różnego rodzaju systemy zabezpieczeń by chronić te święte i niezwykle wartościowe dewocjonalia. Kościoły przepełnione są ikonami,obrazami czy naczyniami liturgicznymi, które wykonane są niejednokrotnie z najdroższych kruszców. Jednak te wszystkie świętości mają także bardzo mocną wartość emocjonalną i nawet w najmniejszym kościółku, jakakolwiek świętość ma ogromną wartość i wielkie znaczenie. Dzisiaj jest wielu artystów, którzy rzeźbią figury świętych. Czasami figury wychodzą im bardzo ładnie czasami są to już nowoczesne wizerunki świętych. Święci obecni są dzisiaj wśród nas, ich wizerunki przedstawiane są w różnych formach, wszyscy oni chronią nas i otaczają nas opieką.