Drzewa wizytówką miasta

Drzewa są potrzebne w miastach. Ze względu na zdrowie oraz wygląd miasta. Zieleń sprawia, że miasto staje się bardziej przyjazne ludziom, co jest dobrze ogólnie odbierane. Właśnie dlatego pielęgnowanie drzewa Kraków jest solidnie praktykowane.
Drzewa nie wystarczy posadzić i zostawić samemu sobie – nie w mieście. Drzewa rosną, chorują i zmagają się z pasożytami. Wymagają więc odpowiednich działań pielęgnacyjnych. Nie można też dopuścić, aby stare i chore drzewo, często już puste w środku, złamało się lub zwaliło w całości bez kontroli. Może to stanowić bowiem spore zagrożenie dla ludzi będących w jego pobliżu.
Organizacja terenów zielonych w mieście jest potrzebnym przedsięwzięciem. Miasto bez wystarczającej ilości zieleni potrafi zniechęcać, a czasem wręcz odstraszać.
Zieleń miejska to jednak nie tylko trawniki i krzewy oraz rabaty z kwiatami. Drzewa dają cień, wytchnienie i pomagają oczyszczać powietrze. Oczywiście ich obecność wymaga uwagi ze strony odpowiedniej firmy, która wie, jak opiekować się drzewami.
Pielęgnowanie drzew w Krakowie obejmuje ich sadzenie, doglądanie i – jeśli trzeba – przycinanie gałęzi. Potrafią się one rozrosnąć i stanowić zagrożenie, np. podczas silnego wiatru, łamiącego często nawet grube konary.
W mieście można jednak mieć pod kontrolą wszystkie drzewa. Miasto zdaje sobie z tego sprawę i pilnuje, aby stan drzewostanu w Krakowie był cały czas pod solidną kontrolą.
W mieście bywają też drzewa – pomniki przyrody. One wymagają szczególnej opieki i ochrony, ze względu na pasożyty i choroby. Leczy się je i podejmuje wszelkie działania, by mogły żyć jak najdłużej, ciesząc oczy mieszkańców i przyjezdnych.
Miasto bez zieleni byłoby pustynią. Drzewa pomagają odpowiednio zagospodarować przestrzenie zielone, dają cień i wytchnienie i tworzą także parki, chętnie odwiedzane przez mieszkańców.