EuroFala – zamiennik eternitu, którego szukasz

EuroFala jako zamiennik eternitu

Do lat 90-tych XX wieku prawie wszystkie budynki wyposażone były albo w dachy albo w elewacje zawierające eternit. Tworzywo to okazało się jednak bardzo szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze. Wycofano je wówczas ze sprzedaży, a na budowach zabroniono używania eternitu. Główną przyczyną, dla której eternit był rakotwórczy, okazała się być obecność azbestu w tworzywie. Równolegle z nowymi wynikami badań, fachowcy stracili idealny materiał do wykonywania szeregu instalacji, który był odporny na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę, a także w atrakcyjnej cenie. Rynek budowlany potrzebował natychmiast zastępcy eternitu. Okazała się nim być eurofala.

EuroFala – dlaczego jest godna polecenia

Płyta eurofala ma wiele zalet. Po pierwsze tworzący ją inżynierowie doszli do wniosku, iż jeśli eurofala ma w pełni zastąpić eternit, musi przejąć jego cechy. Skonstruowano więc materiał tak, aby również był odporny na wysoką temperaturę, kontakty z chemikaliami czy odpadami biologicznymi, starając się przy tym zachować niską cenę produktu. Udało się zrealizować cel i funkcjonująca dziś eurofala posiada każdą z wyżej wymienionych cech. Jest to więc idealne rozwiązanie jeśli szukasz materiału do renowacji swojej eternitowej instalacji w domu lub budynku gospodarczym. Eurofala ma również kilka odmian, skontaktuj się z producentem i dowiedz się, która z nich jest idealna dla Ciebie.

eurofala

Ekologia i EuroFala

Poza wymienionymi powyżej cechami, które ma eurofala, trzeba wspomnieć również o tym, iż jest to materiał ekologiczny. Zamian włókien azbestu eurofala posiada włókna biodegradowalne. Z tego powodu możesz ze spokojem zainwestować w ten produkt i będziesz pewny, że tworzywo nie zaszkodzi środowisku, a jednocześnie zadba o zdrowie Twoje i Twoich bliskich.