Gumowy termofor uciszy ból i rozluźni utrudzone mięśnie.

Dobroczynne własności ciepła, znane są od dawna. Ogrzewanie ciała, w celu uśmierzenia bólu, czy reformy samopoczucia, jest nadzwyczaj skuteczne również często działa lepiej, aniżeli farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najpopularniejszym urządzeniem, do tego rodzaju kuracji, jest termofor gumowy – inaczej zbiornik, planowany do wypełnienia ciepłą wodą. Po wypełnieniu, jego cała przestrzeń grzeje się oraz można już jej używać. Wysoka temperatura termofora gumowego, utrzymuje się również do paru godzin, co pozwala na działającą terapię termiczną, na długo.

Na które przypadłości wolno stosować ciepłe okłady?

Bóle brzucha – powiązane z menstruacją, spowodowane niestrawnością czy napięciem nerwowym. Gorący okład relaksuje mięśnie, wobec tego uspokaja skurcze i również zapewnia oczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle połączone z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – ciepłe okłady, pomagają zredukować dolegliwości bólowe;
Słabe krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu aktywują krążenie, dzięki czemu system szybciej się ociepla.

Azaliż zastosowanie termofora gumowego jest bezpieczne?

O ile nie mamy przeciwwskazań lekarskich do stosowania ciepłych kompresów, użytkowanie termofora jest pewne i w odróżnieniu do farmakologicznych specyfików znieczulających, nie wywołuje podrażnienia żołądka czy trzustki. należy niemniej jednak wiedzieć, o paru normach stosowania termoforu.

termofor gumowy

Nie powinno się termoforu napełniać ukropem.
Nie należy przywierać termoforu wręcz na ciało, przez dłuższy moment.
Po wypełnieniu, trzeba sprawdzić, czy jest on odpowiednio zamknięty, aby uniknąć poparzenia.
Dzisiaj twórcy termoforów, oferują krocie kolorowych pokrowców, dzięki czemu zyskują one dodatkowy walor – mogą stać się niesłychanie użytecznym podarkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza walorami estetycznymi, daje pomocną osłonę ciała, przed potencjalnym oparzeniem.

Termofor stanowczo winien zabłąkać się w każdej domowej apteczce, dlatego że jest powszechnym a także nadzwyczaj nieszkodliwym środkiem, kojącym bóle przeróżnego zapoczątkowania.