Jakie felgi kupić?

Jeśli w najbliższym okresie zamierzają Państwo kupić używane felgi, albo jeżeli chcecie dopasować nowe felgi do własnego wozu to koniecznie powinnyście zwrócić uwagę na kilka niesłychanie istotnych parametrów. Pomnieć powinno się szczególnie o tym, iż kiepsko dobrane felgi zdołają spowodować zdecydowanie szybsze zniszczenie naszego zawieszenia.

W związku z tym na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup nowych felg w pierwszej kolejności patrzymy jak najbardziej na cenę i na tworzywo z jakiego są sporządzone. Aluminiowa felga jak bez trudności się domyśleć jest stanowczo lżejsza od stalowej felgi, jednakowoż jest za to o wiele ładniejsza. Wybór materiału z jakiego dokonana jest nasza felga ma duże znaczenie głównie na obciążenie naszego zawieszenia, w następstwie tego też wielu kierowców skłania się ku felgom aluminiowym.


W chwili obecnej oba typy felg (stalowe i aluminiowe) mogą poszczycić się niesłychanie podobną odpornością. Czasy w których to felga aluminiowa charakteryzowała się niezmiernie mizerną trwałością dawno już przeminęły, chociaż przy doborze najtańszych modeli felg w dalszym ciągu trwałość może mieć niezmiernie ważną rolę i tym samym też trzeba brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko zdecydowanie bardziej podatna na naruszenia, lecz też wyraźnie mniej plastyczna w rozróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy nadszarpnięciu felg stalowych mamy w dalszym ciągu sposobność ich reperacji, a w aluminiowych felgach pozostaje nam jedynie wymiana.


Nabywając felgi używane wypada być niezwykle ostrożnym. Najlepiej by pozycja wybranych przez nas felg oszacował przyjaciel mechanik, bo mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie zobaczyć rys i krzywizn. Jeżeli weźmiemy pod uwagę nadchodzącą wymianę felg to stanowczo najbardziej rozsądnym wyjściem jest zakup markowych felg od znanych marek, albowiem jeśli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego kłopotu możemy dokupić brakujące szczegóły. W przypadku zakupu felg nieznanych marek będziemy mieli z tym zadaniem nadzwyczaj rozległy problem. Za wyszukanymi felgami cenionych producentów przemawia też wysoka jakość towarów.
Źródło: felgi.info.pl