Komplet bielizny kielichowej Sklep

Bielizna kielichowa

Nie wtajemniczone osoby mogą mieć mylne pojęcie na temat komplet bielizny kielichowej sklep. Może się wydawać, że jest to jeden z możliwych kroi bielizny nocnej lub codziennego użytku, a w tym figów, bokserek czy podkoszulków. Jednak, jest to coś o czym świeccy ludzie nie myślą na co dzień. Jedynie jest taka możliwość, jeśli jest się osobą przygotowującą ołtarz do uroczystości. Tak więc, komplet bielizny kielichowej sklep to materiały potrzebne do zaopatrzenia kielicha w Kościele katolickim.

Komplet bielizny kielichowej Sklep

Dokładny opis

Materiał wykonania elementów bielizny kielichowej to białe płótno, dlatego też nazwa “bielizna” jest używana. W skład komplet bielizny kielichowej wchodzą różne kształty materiałów jak:

  • Korporał – jest to kwadratowy obrus o wymiarach 50x50cm, bardzo często rozkładany jest poczwórnie, a na środku zawsze powinien znajdować się naszyty krzyż.
  • Palka – jest to kwadratowy usztywniany materiał, którym przykrywa się kielich podczas trwania Mszy św. Zadaniem tego materiału jest ochranianie postaci eucharystycznych przed zabrudzeniem.
  • Puryfikaterz – to niewielki kawałek białego materiału, często jest obszyty koronką a na środku ma naszyty krzyż. Służy do czyszczenia naczyń po Komunii świętej.
  • Welon – jest materiałem, który ma ozdobne hafty na sobie i służy do nakrycia kielicha podczas mszy świętej przed rozpoczęciem części eucharystycznej.
  • Bursa – ma nadzwyczajną formę rytu rzymskiego, z tego samego materiału co ornat. Jest to część komplet bielizny kielichowej sklep, usztywniona torebką, która powinna przechowywać złożony korporał.

Gdzie kupić komplet bielizny kielichowej sklep?

Najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu z przedmiotami liturgicznymi. Nie znajdziemy komplet bielizny kielichowej sklep w pospolitych sklepach oferujących elementy odzieży. Zobacz https://hurtpawel.pl/category/dla-parafii-bielizna-kielichowa