Najlepsze sposobności na udany czas wolny

góry

Marzymy o feriach w górach. Można więc marzenianasze urzeczywistnić i wyjechać w Tatry. Bukowina Tatrzańska to jedna z lepszych opcji. Jest ona niezwykle popularnym ośrodkiem sportów zimowych. Położona w dystrykcie nazywanym Skalnym Podhalem i rozłożona na szczytach kilku wichrów, czyli wzgórz. Nadaje jej to charakter wspaniałefo miejsca, które każdego roku odwiedza wielu narciarzy i wędrowców. Wczasowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi w bukowinie tatrzańskiej

góry

Miejsce to jest także prestiżowym miejscem szlaków turystycznych, które zachęcają do wypraw rowerowych. Trasy proponują widoki na Tatry i Pieniny. W okresie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych atrakcyjnych terenów. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska można znaleźć: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. W sąsiedztwie nowatorskich i cudownie zaopatrzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejsc w Polsce – uchroniło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być uzupełniającą atrakcją dla turystów. Również jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z najogromniejszych drewnianych budowli w naszym kraju.
Przychylni mogą odpocząć w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i spróbować dorodziejstwa wód termalnych. Wody termalne są naturalnymi zbiornikami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaintrygowaniem wczasowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie również z sporych balangi kulturalnych i karnawałowych,odbywający się co każdy sezon (latem i zimą), na których można zapoznać się z życiem i kulturą góralską.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.