Nietypowe dodatki dla salonu glamour

Każdy człowiek większość czasu spędza po prostu w swoim budynku mieszkalnym. Jako że chce ten czas jak najlepiej i jak najprzyjemniej wykorzystywać, musi zadbać o atmosferę panującą we wszystkich pomieszczeniach. Stanie się ona znacznie przytulniejsza, jeśli w takim salonie zagości styl glamour. Aby uzyskać taki efekt, niekoniecznie trzeba sięgać po najdroższe konsole glamour. Czasem wystarczy zakupić kilka dodatków i to nimi urozmaicić standardowy pokój gościnny, zupełnie go tym sposobem odmieniając.

Dodatki glamour występują przede wszystkim na ścianach. Mogą nimi być klasyczne obrazy, od lat goszczące w polskich domach i zagranicznych pałacach. Najbardziej ekskluzywne są oczywiście dzieła znanych i docenianych na całym świecie artystów, które nieraz potrafią kosztować i kilkaset tysięcy złotych. Jeśli jednak kogoś na nie nie stać, zawsze może on pokusić się o sięgnięcie po replikę znanego obrazu bądź pozyskać dzieło nowego i nikomu jeszcze nieznanego artysty. Ważne jest również to, jak taki obraz się zaprezentuje. Można np. ustawić pod nim konsole glamour, a tuż obok niego powiesić niewielkie kinkiety czy drobne lampki, które dodatkowo go oświetlą i odznaczą na tle pokoju. Klasyczny obraz warto też włożyć do eleganckiej, złotej lub srebrnej ramy, która jeszcze bardziej go wyróżni i sprawi, że każda osoba wchodząca do salonu od razu go zauważy. Jeśli natomiast dodatek ma mieć charakter nieco bardziej nowoczesny, można po prostu powiesić go na ścianie „na czysto”, bez żadnych dodatkowych ram.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych dodatków, które doskonale sprawdzają się w stylu glamour. Jeśli zatem komuś nie spodobają się konsole glamour i nie będzie on chciał marnować mnóstwa pieniędzy tylko po to, by zakupić dzieła znanych artystów, zawsze może on skorzystać z bardziej standardowych rozwiązań – chociażby kwiatów. Kolorowe rośliny wprowadzają do pomieszczeń mnóstwo świeżości, uroku i przytulności. Na pewno warto się nimi otaczać, kupując je do swojego własnego domu.