Nosidełka dla dzieci – za czy przeciw?

Rodzice frapują się jak zdołają pewnie i wygodnie dla malucha przetransportować je z punktu a do punktu b. Lennylamb przybywa z pomocą proponując przeróżne chusty do noszenia dziecka, lub innego rodzaju wspomagające sprzęty. Od wielu wieków malutkie dzieci dźwigało się w chustach. Te mające ponad 100 lat były zwykłe, wykorzystywane na co dzień, natomiast te produkowane dziś są dedykowane stricte dla dzieci. Są z przetestowanych surowców, zazwyczaj hipoalergicznych oraz posiadających wszelkie certyfikaty mówiące o tym, że będą bezpieczne dla noworodków.

lennylamb

Nasi dziadkowie, w wieku niemowlęcym, byli wieszani w tego typu chustach na uboczu, w chwili gdy ich rodzice szli w pole. Nie było wakacji ani urlopów od żniw. Kiedy przychodził czas gromadzenia zboża, orania, lub wykopywania kartofli, istotna była każda para rąk mogąca pomóc, gdyż stopień zmechanizowania rolnictwa był dużo niższy aniżeli jest współcześnie. To właśnie z tamtych czasów przyszła moda na noszenie dziecka w chustach, bowiem będzie to sposób niezawodny, który nie wymaga skomplikowanego sprzętu, oraz – co najlepsze – niezwykle wygodny dla dziecka. Nie wywołuje opuchlizny, czy odcisków na delikatnej, niemowlęcej skórze.

chusty do noszenia dziecka

Nosidełko dla dziecka posiada też setki plusów, lecz dla wielu rodziców jest drugoplanowym priorytetem, gdyż ich dziecko nie chce być przenoszone w plastiku z taką samą chęcią, jak na przykład w naturalnej bawełnianej chuście. Od paru lat toczy się debata czy chusty są bezpieczne dla naszych pociech, bo przecież będą w stanie się rozerwać, czy w odmienny sposób ulec zniszczeniu. Producenci uświadamiają, że nie powinniśmy mieć obaw, odnośnie trwałości ich produktów, jeśli tylko są użytkowane stosownie z ich przeznaczeniem. Przykładowo nie da się wykorzystywać chusty do noszenia dziecka, jako chusty w której robi się biały ser, jako że sploty chusty mogą ulec zniszczeniu pod wpływem sfermentowanego mleka.