Nowoczesna piecza nad najmłodszym

Dzisiejsza rodzina

Dziś każdy ma bardzo niedużo czasu. Absorbuje go własna kariera, na czym nagminnie ucierpią dzieci. Głównie na całkowitym etacie zatrudniony jest zarówno tata jako i matka, stąd czasu, który mogliby oddać swoim potomkom, zostaje nadzwyczaj niedużo. Natomiast dzieci, zwłaszcza paruletnie, stale potrzebują troski. Wyjściem jest żłobek lub przedszkole, lecz ilość miejsc w tych placówkach bywa okrojona toteż po prostu nie będą zdolne umieścić wszystkich chętnych.


W takich sytuacjach z pomocą zdoła nadejść nam niania do dzieci. Oczywiście, nie należy kontroli nad własną pociechą powierzać komukolwiek, przeto o ile rozpatrujemy zatrudnienie opiekunki do dziecka najkorzystniej będzie poszukać pośród znajomych albo rodziny. Może pośród naszych bliskich znajdziemy studiującą dziewczynę, jaka będzie chciała trochę dorobić, a co do której posiadamy przekonanie, że będzie schludna, zdrowa, sumienna, nie bierze narkotyków a także iż nie zorganizuje pod naszą absencję balangi? Opiekunka do dziecka, która realizuje te wszelkie kryteria to rzeczywisty skarb. Ostatecznie młodość ma własne wady, więc, o ile naszej niani podnosimy poprzeczkę zbyt wysoko, być może się okazać, że nim ją zaangażujemy własne dziecko przestanie potrzebować troski.

Dobra opiekunka do dziecka

Warto zastanowić się nad zatrudnieniem bardziej doświadczonej, profesjonalnej niani. Nierzadko są to osoby, które mogą poszczycić się dobrymi opiniami. Tu podobnie opłaca się popytać pośród przyjaciół oraz bliskich – być może ktoś korzystał z usług niani, którą jest w stanie polecić nam bez obaw?


Pamiętajmy jednak, iż opiekunka do najmłodszych nie zastąpi mamy i taty, że obojętnie od tego, czy pracujemy w zawodzie, czy nasza profesja bywa wymagająca i ciężka bądź nie – musimy dbać o formowanie więzi z własnym dzieckiem. Jeżeli zignorujemy ten szczegół – mentalny a także cielesny rozkwit małego członka rodziny może zostać zaburzony.

Źródło: Agencja Dudek