Nowy samochód

Całe życie Mirosława było ciężkie…

Urodził się w niezbyt bogatej rodzinie, jego rodzice nie byli zainteresowani ciężką pracą. Kupowanie jedzenia, ubrań i innych potrzebnych dziecku rzeczy, nie było ich priorytetem. Jak tylko dostawali zasiłek, szli się zabawić, a resztę miesiąca narzekali, jak to im jest ciężko. Mirosław, jako mały chłopiec marzył o tym, że kiedy będzie dorosły, założy własną rodzinę i zapewni im wszystko, czego będą potrzebowali. Nie pozwoli, aby dziecko szło głodne spać, wdychało dym papierosowy albo widziało rodziców pijanych. Chciał, aby niczego mu w życiu nie brakowało i mógł zawsze mieć to, czego pragnie.

Już w szkole podstawowej wymyślił, że zostanie elektrykiem.

Wydawało mu się wtedy, że mając taki zawód, zarobi dużo pieniędzy. Uczył się więc pilnie i dostał się do szkoły zawodowej o wymarzonym przez siebie profilu. Po odbytych praktykach otrzymał pierwszą w swoim życiu wypłatę. Nigdy wcześniej nie dysponował taką gotówką. Od razu zaczął te pieniądze wydawać na rzeczy, o których marzył, ale jego rodzice nigdy mu ich nie kupili. Najpierw były to drogie buty, później nowe dresy i perfumy. Wydał wszystko w jeden dzień. Spodobało mu się to, że inni zwracają uwagę na jego markowe rzeczy. Chciał pójść o krok dalej i kupić samochód, bo niewielu uczniów tej szkoły było stać na własny transport.

Na samochód nie mógł wydać zbyt dużo.

Większość zarobionych pieniędzy wydawał w bardzo szybkim czasie, tak więc szukał okazji. W dodatku nie miał wielkiego pojęcia na temat mechaniki. Jego kolega podsunął mu pomysł, sprowadza on tanie auta z niemiec i mógłby mu podpowiedzieć, które auta opłaca się kupować, są tanie i mało awaryjne. W dodatku, kiedy już wybierze odpowiednią ofertę, mógłby z nim pojechać, sprawdzić stan techniczny samochodu. Mirosław przez kilka dni przeglądał portale aukcyjne w poszukiwaniu aut, ale ceny wydawały mu się zbyt wysokie. Przeglądał też strony z samochodami z niemiec, gdzie ceny były o wiele niższe, a samochody wyglądały na mniej wyeksploatowane. Niestety, jego nawyk wydawania wszystkich pieniędzy, które miał, nie pomagał. O pięknym niemieckim samochodzie może sobie tylko pomarzyć.

strony z samochodami z niemiec