Pierwsza praca po studiach – wskazówki

http://connectthedots.pl/aplikacja-mobilna-benericetti-wirtualny-lookbook-dla-wloskiego-producenta-skor/

Wielu świeżo upieczonych absolwentów staje przed nie lada wyzwaniem odnalezienia się na rynku pracy. Często nie wiedzą, gdzie szukać i jak szukać, jak powinien wyglądać ich życiorys, czy jak się zachować podczas rozmowy o pracę. Te tematy są kluczowe przy szukaniu pierwszej pracy po studiach.
Niektóre kierunki studiów są bardzo pożądane w curriculum przez pracodawców. Ich absolwenci nie mają żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego stanowiska, gdyż to o nich wręcz biją się osoby zajmujące się rekrutacją. Inni natomiast, szczególnie studenci kierunków humanistycznych muszą się dość natrudzić i wysłać wiele podań, aby zostać zaproszonym na jakiekolwiek rozmowy. W wielkich miastach, takich jak Wrocław, Warszawa, czy Poznań, zadanie jest ułatwione. W ostatnich kilku latach spora ilość międzynarodowych firm przeniosła swoje centra usług właśnie do tychże miast, co znacznie poprawiło sytuację na rynku pracy. W małych miastach natomiast trzeba się bardziej natrudzić, a pensje zdecydowanie nie dorównują tym, które są oferowane w dużych miastach.
Pisząc swoje pierwsze „cv”, czyli życiorys należy pamiętać, że aby wyróżnić się spośród kandydatów nie powinno być ono takie same jak większość. Przede wszystkim nie powinno ono zawierać błędów interpunkcyjnych, czy ortograficznych. Następnie warto zainwestować w profesjonalnego fotografa, który wykona nam dobre jakościowo zdjęcie w eleganckim ubraniu. Sprawi to, że pracodawca odczuje, że traktujemy go poważnie. w życiorysie nie powinno być zbyt dużo informacji, bo wtedy prawdopodobnie nie będzie do końca przeczytany. Najlepiej, jeżeli będzie on konkretny, a wszystkie informacje w nim zawarte będą relatywne do stanowiska, na które aplikujemy.
Jeżeli nasz życiorys jest już dopracowany w stu procentach, można zabrać się za szukanie pracy. W dobie internetu jest to o tyle proste zajęcie, że wystarczy kilka kliknięć i nasze „cv” już jest w skrzynce potencjalnego pracodawcy i wystarczy czekać na telefon. Możemy to zrobić poprzez stronę internetową, lub mobilne aplikacje. Pamiętajmy, że aplikując do międzynarodowych firm, warto napisać nasz życiorys w języku angielskim.
Zdobycie pracy dla świeżo upieczonego absolwenta w dzisiejszych czasach jest ułatwione poprzez internet, który aż roi się od ofert. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na przygotowanie idealnego życiorysu i zaopatrzyć się w pozytywne nastawienie podczas rozmowy. Uśmiech i pewność siebie na pewno ułatwią nam zdobycie przychylności potencjalnego pracodawcy.