Praca w transporcie – deficyt pracowników

Transport należy do działu gospodarki, który rozwija się bardzo prężnie. W kraju można zauważyć deficyt kierowców posiadających kategorię C+E. Jest to spory problem dla przedsiębiorców, którzy nagminnie poszukują rąk do pracy. Tania siła robocza ze wschodu, nie do końca satysfakcjonuje przedsiębiorców, a oferty pracy dla kierowcy stają się coraz bardziej atrakcyjne. Mimo ogromnych udogodnień ze strony naszego Państwa, Ukraińcy nie zawsze spełniają wymagania właścicieli firm transportowych. Praca za kierownicą ogromnej ciężarówki nie należy do najłatwiejszych, a niedoświadczeni kierowcy ze wschodu, często nie radzą sobie w transporcie. Jednak kierowców z uboższych krajów, kuszą atrakcyjne oferty pracy dla kierowcy w Polsce. dlatego tak chętnie podejmują pracę w naszym transporcie krajowym oraz międzynarodowym.
Na rynku pracy brakuje doświadczonych kierowców, a transport krajowy i międzynarodowy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przedsiębiorcy poszukują odpowiedzialnych pracowników, oferty pracy dla kierowcy pojawiają się coraz częściej w Internecie i gazetach. Jednak nie wszyscy chcą pracować w Polsce. Większość kierowców podejmuje pracę za granicą, gdyż jest ona lepiej płatna. Obsługa ciężarówki nie należy do najprostszych zadań, a cały transport opiera się na doświadczeniu i opanowaniu kierowcy.
W dzisiejszych czasach można zaobserwować deficyt zawodowych kierowców. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy dla kierowcy, które skierowane są do osób z kategorią C+E. Dlatego przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z usług pracowników ze wschodu. Nie wszyscy Ukraińcy mają doświadczenie w pracy. Zazwyczaj są to młode osoby, które zdobyły prawo jazdy w bardzo szybki sposób, co widać zwłaszcza na parkingach, ich manewry nie są skoordynowane, wychodzi brak doświadczenia w zawodzie. Obsługa czterdziestotonowej ciężarówki nie jest czynnością najłatwiejszą, jednak doświadczenie i opanowanie za kierownicą jest w tym przypadku niezbędne. Każdy doświadczony kierowca doskonale zdaje sobie z tego sprawę.