Producenci spawarek

Spawarka to niezbędny sprzęt zarówno dla profesjonalnych techników, jak i majsterkowiczów. To niepozorne narzędzie w pewnością okaże się przydatne podczas licznych napraw wokół domu. Jak wybrać odpowiedni model spawarki? Jacy są czołowi producenci spawarek i czy warto inwestować w droższy sprzęt? 

Ceny spawarek

 

Obecnie producenci spawarek oferują trzy modele: MIG-MAG, MMA i TIG. Niezależnie od rodzaju, producenci spawarek mają w swojej ofercie tańsze i droższe egzemplarze. Na cenę spawarki niewątpliwie wpływa to, czy produkują ją renomowani  producenci spawarek. Jeśli sprzęt jest markowy, jego cena na pewno będzie wyższa. Dzięki temu, nie będzie problemu z jego serwisowaniem, ponieważ punkty obługi klienta znajdują się w większości dużych miast. Dla amatorów, którzy będą wykorzystywać sprzęt sporadycznie do drobnych napraw zbędne jest inwestowanie w lepszej jakości spawarkę. Sprzęt w podstawowymi funkcjami w zupełności wystarczy do naprawy drobnych usterek. Jeśli jednak jesteś profesjonalistą i pracujesz  w firmie o dużym wykorzystaniu technologii spawalniczych, warto zdecydować się na droższy model, który z pewnością okaże się trwalszy i wyposażony w rozszerzone możliwości. 

 

Najlepsi producenci spawarek

 

Najpopularniejsi producenci spawarek to wszystkim znane firmy, takie jak: ASPA, Bester, DECA, Einhell, EPS, ESAB, Flora, GENSET, Kabit, LINCOLN, Magnum, Nutool, OMICRON, Sherman, Stahlmann, Telwin, TIGER i Welder Fantasy. Ich produkty  można kupić zarówno w specjalistycznych sklepach budowlanych, w marketach, a także za pośrednictwem sklepów internetowych. Producenci spawarek oferują najprostszy model spawarki, który  można kupić już od 250 zł.