Wiesz co to unit stomatologiczny?

Stomatologia jest sztuką, której trzeba kształcić się latami, by dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u dentysty bywa wielce nerwowa wręcz traumatyczna dla wielu osób. To z tej przyczyny niezwykle istotne jest zagwarantowanie sobie jak największego komfortu z tym związanego. Nawet stomatolog, który posiada bardzo dobre zdolności bez chociażby fundamentalnego wyposażenia gabinetu, nie będzie mógł przeprowadzić żadnego zabiegu stomatologicznego.

Gabinet dentystyczny musi utrzymywać wszystkie reguły higieny oraz bezpieczeństwa więc wnętrze sprawia wrażenie zimnego i jałowego pomieszczenia. Dodaje charakterystycznego stylu, a zarazem jednym z najistotniejszych w umeblowaniu gabinetu jest unit stomatologiczny gwarantujący realizowanie zabiegów w perfekcyjnej pozycji komfortowej także dla pacjenta. Ongiś unit stomatologiczny niczym się nie wyróżniał. Niekiedy można było go dopasować do sylwetki leczonego całkiem w inny sposób niźli unity, które zawierają całkowity niezbędny sprzęt do przeprowadzenia operacji. Unity można kupić w wersji ruchomej i stacjonarnej, posiadają opcję regulacji poziomu, wysokości czy też kąta nachylenia, regulacje zagłówka lub innych faktorów, przez co możemy skonfigurować je w ten sposób, aby nawet bardzo trudny zabieg móc zrealizować w perfekcyjnej pozycji nie jedynie przystępnej dla stomatologa, ale także dla chorego. Unity stomatologiczne są wyekwipowane w spluwaczkę, ramię lampy oraz lampę ultrafioletową, trzymak na kubek, ślinociąg, skrzydło z tacką i końcówkami i skrzydło z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Oprzyrządowanie dodatkowe można dowolnie przystosować w taki sposób, aby zagwarantować doktorowi odpowiednie warunki pracy w gabinecie. Koszt unitów dentystycznych waha się w granicach od 15000 do nawet ponad 100 tysięcy złotych. Zdrowy uśmiech jest równoznaczny ze zdrowym organizmem a prawidłowe oprzyrządowanie gabinetu jest wygodą pracy dla stomatologa.