A może nad morze?

Wakacje to chyba najbardziej wyczekiwany przez każdego czas w roku. Ukochane dwa miesiące dzieci, które przez dziesięć miesięcy wiercą się w ławkach, nie mogąc doczekać się upragnionej przerwy od szkoły. Jak zorganizować im – a także sobie, rzecz jasna – ten czas? Wakacje all inclusive na Santorini, wczasy nad morzem z wyżywieniem Świnoujście, tydzień w schronisku z widokiem na nasze piękne, zapierające dech w piersiach Tatry – opcji jest mnóstwo, każda zaś zapewni nam wspaniały wypoczynek, w trakcie którego zdobędziemy nowe pokłady energii na cały kolejny rok.
Co jednak zrobić w sytuacji, gdy z różnych przyczyn, takich jak brak czasu czy funduszy, nie możemy sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd? Zastanówmy się wtedy, co chcieliśmy zrobić przez cały rok, lecz brakowało nam na to czasu. Jednodniowy wyjazd z dziećmi w góry? Przeczytanie książki, która od kilku miesięcy zbiera kurz na szafce nocnej? Całonocny maraton filmowy? Stworzenie przydomowego ogródka pełnego zdrowych, ekologicznych warzyw oraz aromatycznych ziół? Możliwości jest mnóstwo. Ważne, aby czas ten upłynął nam na wypoczynku, był czasem wyciszenia, spokoju i radości.
Dzieci warto zaprosić do wspólnej aktywności fizycznej. Rower, rolki, gra w badmintona, pływanie w basenie czy nawet zwyczajne podrzucanie do siebie piłki – wszystkie te czynności nie wymagają dużego nakładu finansowego, zapewniają zaś natychmiastowy wzrost poziomu endorfin, a także pogłębiają rodzinne więzi. Dodatkowo spędzając czas na świeżym powietrzu dbamy o swoje zdrowie i odporność. Jak więc widać, jest to świetne rozwiązanie, gdy w trakcie urlopu rezygnujemy z wyjazdu i zastanawiamy się, jak spędzić te dni.
Warto też pamiętać, jak wiele prawdy kryje się w powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zwróćmy uwagę także na nasze najbliższe otoczenie, gdyż często okazuje się, iż jest ono pełne pięknych miejsc, zabytków, a nawet cudów przyrody.
wczasy nad morzem z wyżywieniem Świnoujście