Białka Tatrzańska – jedno z najbardziej atrakcyjnych miasteczek górskich

Białka Tatrzańska to wieś podhalańska znajdująca się w południowej Polsce w województwie małopolskim. Jest jedną z najatrakcyjniejszych górskich miejscowości turystycznych ze względu na swoją infrastrukturę. Zwłaszcza zimą przyciąga rzesze ludzi lubiących sporty zimowe dzięki bardzo dobrym warunkom do ich uprawiania.

Białka Tatrzańska to jedno z najczęściej i najchętniej wybieranych miejsc w okolicy Zakopanego odwiedzanych przez turystów. Jest to niewielkie miasteczko, które jest częstym kierunkiem wypadów turystycznych przez okrągły rok.

Atrakcje Białki Tatrzańskiej

Kolej linowa oraz wyciągi narciarskie to idealna atrakcja dla fanów nart. Koniecznym punktem do odwiedzenia są tu także słynne baseny termalne oraz ośrodek Termy Bania. Około 20 km od Białki Tatrzańskiej znajduje się słynny Zamek w Niedzicy. Atrakcją tego miasteczka może być również dla niektórych przepiękna architektura w stylu zakopiańskim.

noclegi białka tatrzańska
Noclegi Białka Tatrzańska 

W miasteczku znajdziemy mnóstwo miejsc oferujących noclegi oraz pyszne regionalne jedzenie. Są to zarówno kwatery prywatne, jak i pensjonaty czy hotele. Na wielu różnych stronach możemy przejrzeć oferty noclegów, a także zobaczyć opinie na ich temat i dokonać rezerwacji.

Zabytki Białki Tatrzańskiej

Jednym z najciekawszych zabytków jest tu kościół pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza należący do Szlaku Architektury Drewnianej, który oddalony jest od Białki Tatrzańskiej o 5 km. Powstał około roku 1700, a jego wnętrze jest barokowe i barokowo-klasycystyczne. W wakacje odprawiana jest w nim msza w języku łacińskim.
9 km od Białki Tatrzańskie mieści się Dwór w Łopusznej, który był własnością rodziny Lisickich, a później Tetmajerów i wybudowany został w 1784 roku. W chwili obecnej znajduje się w nim muzeum etnograficzne, zaś w przyszłości planowane jest tu utworzenie muzeum kultury szlacheckiej.