Najpiękniejsze plaże na świecie – ranking i poradnik dla plażowiczów

Najpiękniejsze plaże na świecie – ranking

Plażowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nic dziwnego, że każdego roku miliony ludzi wybierają się na urlop do miejsc, gdzie można cieszyć się pięknem przyrody i relaksować na słonecznych plażach. Oto nasz ranking najpiękniejszych plaż na świecie.

Na pierwszym miejscu znajduje się Whitehaven Beach w Australii. Ta biała, piaszczysta plaża jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Jest otoczona przez turkusowe wody Morza Koralowego i piękne klify skalne. Inne popularne plaże to Anse Source d’Argent na La Digue w Republice Zielonego Przylądka, Playa Paraiso w Meksyku oraz Baia do Sancho w Brazylii.

Poradnik dla plażowiczów

Jeśli planujesz wakacje nad morzem, musisz być dobrze przygotowany. Oto kilka porad, które pomogą Ci cieszyć się pięknem plaży:

Po pierwsze, upewnij się, że masz odpowiedni strój kąpielowy i akcesoria takie jak okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub parasol ochronny. Następnie zabierz ze sobą coś do picia i jedzenia oraz ręcznik i lekkie ubrania na zmianę. Pamiętaj też o aplikacji filtrującej słońce i kremu z wysokim filtrem UV.

Bezpieczeństwo na plaży

Bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem podczas odwiedzania plaży. Upewnij się, że masz ze sobą telefon komórkowy lub inny rodzaj łączności radiowej, aby móc wezwać pomoc w razie potrzeby. Unikaj też chodzenia po plaży samotnie po zmroku lub w mrocznych miejscach. Pamiętaj też o tym, aby trzymać się z dala od silnych fal morskich i unikać pływania samemu.