Wakacyjny relaks na obwodzie przyrody

Zapewne każdy preferuje odmienny rodzaj wypoczynku. Niektóre osoby spędzają wolny czas energicznie, ćwicząc lub wymyślają piesze spacery w nieznane dotąd zakątki. Inni natomiast szukają kontaktu z przyrodą, bo tylko to daje im w pełni odpocząć.
W Polsce istnieje co niemiara miejsc, w których można spędzić wakacje na terenie cudów przyrody. Kwalifikują się do nich liczne domostwa agroturystyczne znajdujące się blisko pięknych parków krajobrazowych. Jednakże zapaleńcy wypoczynku w pobliżu łąk, lasów i jezior lubią sobie zwłaszcza Park Krajobrazowy Dolina Baryczy noclegi. Rozpościera się on na powierzchni ponad 87 ha i zajmuje obszary dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ten niezwykły rezerwat dobrze wziąć pod uwagę na mapie swoich urlopowych wycieczek z wielu powodów. Jednym z nich są Stawy Milickie, zaliczane do tak tytułowanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach osobliwych na skalę ogólnoświatową. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a współcześnie słyną na całą Europę w szczególności z upraw karpia. Stawy Milickie to również istotne centrum ornitologiczne, w którym mieszka mnogość rzadko spotykanych gatunków ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz wypocznie każdy, kto ceni sobie bliskość przyrody. W zasięgu ręki można zobaczyć tu łąki wypełnione kwiatami, jeziora i lasy, a do tego różnorodne okazy ptaków. W sprawie obserwowania tych ostatnich wolno skorzystać z wyznaczonych do tego położeń, takich jak wieże bądź czatownie.
Noclegi w tej okolicy warto rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo nie ma ich zbyt dużo. A podróżników przychylnych do przybycia w te strony nie brakuje. Nie ulega wątpliwości że słusznym pomysłem jest rezerwacja noclegu w domostwie agroturystycznym. Właśnie tam można poczuć wyjątkowa atmosferę, jaka dominuje w całej okolicy. Dbają o to przede wszystkim gospodarze, którzy skoro raczą podróżnych regionalnymi smakołykami.

Źródło: Kwatera Niezgoda