Projektujesz hotel? Trzeba mieć pojęcie o kilku sprawach

Konstrukcyjny projekt hotelu nie jest w tej chwili czymś, co ma się możliwość opracować w tydzień, przede wszystkim jeśli chcemy zrobić to prawidłowo. Funkcja ta jest nieco z większym natężeniem skomplikowana niż przeciętny układ domku jednorodzinnego bądź pawilonu. Powiemy wam w związku z tym, na czym najlepiej się skupić i co naszkicować bardziej szczegółowo.

Przede wszystkim najpierw trzeba zastanowić się nad kompletnym projektem funkcjonalnym budynku. Na ogół u dołu umieszcza się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, depozytem, sejfem i skrytkami, obok wejścia nieodzowny jest również będący w tym miejscu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę portier oraz kontrola bezpieczeństwa, w której mieści się obserwacja holi oraz stref wspólnych. Także tam powinno się zaopatrzyć budynek w usługi – sklepy dostępne nie wyłącznie od środka, ale także dla ludzi przechodzących ulicą, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać toteż w tym miejscu możemy nie wyłącznie szlafroki hotelowe oraz mydełka i pamiątki z owego miejsca, lecz też zwyczajne artykuły spożywcze bądź innej kategorii. Niekiedy warto umieścić tam także bank, fryzjera czy siłownię.
Rzeczą zależną od gustu staje się umieszczenie gastronomii. Najlepszy na to jest również dół, ale nieraz świetnym zabiegiem staje się restauracja na najwyższym piętrze. Krajobrazy z niej są wtedy świetne, tak samo jej bryłę można wyeksponować i zachęcić do skorzystania osoby, które w hotelu nie śpią. Nieraz pożądane byłoby nadać jej formę oszkloną oraz wyróżnioną.

Zaczynając od pierwszej kondygnacji po wyższe, zależnie od planowanej wysokości, przeważnie znajdują się sypialnie. Liczba gwiazdek wyznacza w przybliżeniu jak duże mają być pokoje – meble są w większości wypadków znormalizowane pod modularne rozpiętości oraz wysokości – i jak wyposażone – czy starczy mało komfortowe małe łóżko, czy akurat powinniśmy podać zainteresowanemu wszystko na tacy – jacuzzi, kapcie oraz szlafroki hotelowe, błyskawicznie zaopatrywany mini bufet.

szlafroki hotelowe

Jeżeli dobrze zaplanujemy hotel, inwestor szybko jest w stanie liczyć na refundację opłat.